Dodany: 2012-07-02 09:18:54

GoździkNiegdyś symbol kobiecości i oddania mężczyzny kobiecie – zwłaszcza wtedy, kiedy był wręczany w czasach PRL kobietom na dzień kobiet. Mowa o goździku, którego historia w Polsce jest bardzo długa, a i do dziś wspomina się, że był to najczęściej kupowany bądź zbierany kwiat w naszym kraju na dzień kobiet.

 

Goździk, podobnie jak inne kwiaty ogrodowe jest niezwykle pięknym kwiatem, być może nie posiada zbyt pięknych liści i sztywnej łodygi, jednak kwiat sam w sobie jest przeuroczy co zdecydowanie podobało się kobietom w czasach, kiedy dostęp do innych kwiatów był nieco ograniczony, a przy tym dodatkowo inne kwiaty tak naprawdę nie były znane i popularne. Goździk i kwiaty szczecin tego typu są co prawda coraz rzadziej pojawiającymi się w naszych ogrodach kwiatami, jednak ze względu na swoją historie kwiaty szczecin te, o których tu mowa wciąż są hodowane z sentymentem.

 

Kwiaty szczecin te i inne wciąż można kupić w sklepach ogrodniczych z opisem ich hodowania, dla tych, którzy nie wiedzą do końca jak zadbać o te kwiaty, które mają wiele wspólnego z naszą przeszłością i społeczną historią..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Goździk
Nick: