Dodany: 2012-07-02 09:25:53

IrysWiele jest kwiatów, które wciąż zadziwiają nawet najstarszych ogrodników z wieloletnim doświadczeniem. Tak jest na przykład w przypadku kwiatów jakimi są kwiaty szczecin irysy czy nazywane inaczej kosaćce.

 

Irysy to kwiaty szczecin wieloletnie bylinowate, to oznacza, że nie ma konieczności dosadzania ich co roku, zakopane w ziemi mogą spokojnie zimować i na wiosnę cieszyć nas swoim pięknym wyglądem. Irysy jako przedstawiciele grupy kwiatów, których istnieje niezliczona ilość odmian to kwiaty szczecin, które mają niewielkie wymagania.

 

Aby pięknie rosły, potrzeba im dużo światła, a więc spokojnie możemy posadzić je w ogrodzie w słonecznym miejscu nie martwiąc się o to, że kwiaty szczecin tego typu wyschną nam na słońcu i zmarnieją. Irysy, czy kosaćce, to kwiaty szczecin które wyróżniają się przede wszystkim tym, że maja przepiękne, najczęściej dwukolorowe płatki kwiatu, dość grubą łodygę, która utrzymuje ten kwiat na tyle stabilnie, że nie łamią się i nie wykrzywiają na wietrze, dzięki czemu pięknie się prezentują przez całą wiosnę i ozdabiają nasze ogrody, a przy tym cieszą nas, ponieważ dzięki takim widokom natury, każdy odpoczywa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Irys
Nick: