Dodany: 2012-07-02 09:59:09

LewkoniaKiedy urządzamy sobie ogród myślimy o tym by posadzić w nim i zasiać jak najwięcej kwiatów. To jednak jakie kwiaty szczecin wybrać i jak je połączyć by pięknie rosły to już inna kwestia, często nie taka łatwa jak się nam może wydawać.

 

Kwiaty, na które z pewnością musimy uważać siejąc je są kwiaty szczecin o nazwie lewkonia. Kwiaty szczecin jak lewkonia to kwiaty jednoroczne, które mają spore wymagania. Przede wszystkim kwiaty te powstają z rozsadzeń, muszą być siane w pełnym słońcu, a także należy zwrócić uwagę na okres kwitnienia. Najważniejsze jest to by wybierać kwiaty szczecin tego typu, które mają jak najkrótszy okres kwitnienia.

 

Lewkonia najlepiej przyjmuje się w marcu, wtedy kwitnie w czerwcu i lipcu, jeśli pokusimy się o majowe sadzenie niestety kwiaty będą kwitły w sierpniu i nie będą należały do najmocniejszych kwiatów w naszym ogrodzie. Kwiaty szczecin lewkonii są bardzo majestatyczne, dzięki czemu pięknie wyglądają pośród innych kwiatów, ale również samodzielnie, kiedy nie ma innych roślin wokół. Mówi się by tych kwiatów nie sadzić blisko kapusty lub w ziemi, gdzie wcześniej rosła kapusta, gdyż moga szybko zachorować poprzez atak patogenów, które atakują kapustę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lewkonia
Nick: