Dodany: 2012-07-02 10:00:55

LiliaW naszym kraju coraz częściej pojawia się masa odmian kwiatów, o których nie mieliśmy pojęcia, a także coraz częściej kwiaty, które do tej pory rosły tylko w ogrodach używane są do tworzenia bukietów z kwiatów ciętych.

 

Takimi kwiatami są na przykład kwiaty szczecin jak lilie. Kwiaty szczecin typu liliowatego to kwiaty, które możemy spotkać w wielu odmianach zarówno w ogrodach jak i w kwiaciarniach właśnie. Ich wygląd jest niezwykle atrakcyjny przez co sprawia, że kwiaty tego typu zyskują coraz częściej na popularności jako prezenty na przeróżne okazje, od ślubów po imieniny i komunie włącznie. Kwiaty szczecin z rodziny lilii podobnie jak inne kwiaty należy rozróżniać, by wiedzieć, jaką konkretnie odmianę posiadamy, kiedy sadzimy ją w ogrodzie.

 

To o tyle istotne, że jeśli tego nie dopilnujemy możemy niestety nie doczekać się pięknego kwitnienia, ani też pięknych efektów, które dają lilie. W Polsce bardzo popularnym rodzajem lilii jest lilia wodna, która ma niezwykle bujny kwiat a także liście, które pozwalają jej się utrzymać na wodzie. Dodatkowo lilie wodne jak kwiaty szczecin tego typu mają długą łodygę, która pozwala na czerpanie z dna akwenu wszystkich minerałów potrzebnych do rozwijania się tego kwiatu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lilia
Nick: